Nu har du muligheden for at vinde bogen “Adobe Photoshop CS – Trin for trin”.
Bogen er på dansk og er på 320 sider – Se mere hos forlaget Globe
Sådan lidt apropos Pay per Post og linkbuilding, så har jeg valgt at lave min egen lille link konkurrence.
Det går i al sin enkelthed ud på at du linker til www.larsbachmann.dk og skriver en kommentar i dette indlæg, hvor du skriver hvor du linker fra.
D. 15/11 slutter konkurrencen, og den af de tilmeldte der ligger højst placeret på en søgning på linkdomain:larsbachmann.dk på Yahoo SiteExplorer (Se eksempel her), vinder bogen om Adobe Photoshop.
Nogen spørgsmål?
loading...
Så vil jeg da være den første til at poste et link til din blog på min egen blog, http://blog.moskjaer.dk
Pingback: Link konkurrence - Lars Bachmann
Linker gerne til folk i nærheden af Hadsund
Præmien er lidt bedaget. Photoshop CS svarer til version 8. Idag hedder den Photoshop CS3 svarende til version 10.
Det er korrekt at bogen ikke omhandler den nyeste version af Adobe Photoshop, men der er også stadig folk der kører Audi A4, selvom der nu er en Audi A8. Så der skal nok være nogen der kan få glæde af bogen.
Jeg undrede mig også over at det var en ældre bog du valgte at sætte på som konkurrence
Men når det er sagt så vil man også kunne få en del ud af CS bogen selvom man kører CS eller for den sags skyld CS3.
Men smart måde at få nogle links ind.
Held og lykke med konkurrencen
Hej Martin
Tak for det.
Der ser dog ikke ud til at være den store interesse for Photoshop CS bogen.. Jeg må prøve igen senere med en “nyere” bog, eller måske en helt anden præmie.
Altså Bachmann for dælen!! Du arbejder i et kreativt miljø, og du er kok. Skal man lære dig alting da???
Du skal sgu’ da udlove en lækker middag, som du kokkererer fra bunden i vinderens køkken. Hvor svært ka’ det være?
Jamen Rosenstand, jeg er jo kun en “knejt”. Hvis jeg skal stå og lave gourmetmad/candlelight dinner, så skal der mere end et par links på bordet
Fair nok. Så meddeler jeg adobe.com, at du alligevel ikke vil have et link fra deres forside
hej lars
nu var du godt nok selv forbi mit directory www.danskeweblogs.dk og tilmelde din blog. Men hvis den kan indgå i din konkurrence, kunne jeg jo give den lidt mere “guf” :p
Hej Claus
Gi du den bare en masse guf..
Ja, den er jo tilmeldt sitet inden for konkurrenceperioden, så selvfølgelig kan den deltage.
Pingback: Vinderen af link konkurrencen er fundet - Lars Bachmann - Søgemaskineekspert og Internetguru
jeg vil også helst vinde en middag:-D
Kan jeg jo sagtens skrive, konkurrencen er slut:-(